przeskocz menu
tlo

Chcesz zrobić nietypowy prezent?

Poczytaj o radosnym budziku!

Opis działania

Przeznaczeniem radosnego budzika jest wnętrze zwykłego budzika elektronicznego, ewntualnie radiobudzika. Zamiast tradycyjnego sygnału budzika urządzenie odgrywa jedną z wielu uprzednio zapisanych melodyjek (źródłem melodyjek są powszechnie dostępne dzwonki z komórek). Po wciśnięciu przycisku wyłączającego budzik odgrywa jeden z wielu nagranych uprzednio komunikatów dźwiękowych (tak!) na przykład kilka radosnych słów na dzieńdobry wypowiedziane przez bliską osobę. Budzik został zaprojektowany tak, że każdego dnia odtwarza tą samą melodyjkę i ten sam komunikat (a zwykle działa raz dziennie), dzięki czemu nie ma możliwości odsłuchania wszystkich melodyjek i komunikatów na raz. Ilość melodyjek i komunikatów zapewnia rożne pobudki przez około dwa miesiące. Po tym czasie można zaprogramować kolejne melodyjki i komunikaty dźwiękowe.

Pojemność pamięci

Budzik wyposażony jest w pamięć o pojemnośći 8kB, co umożliwia zapisanie od 4 do 8 tysięcy nut-daje to około 60 melodyjek średniej długości.

Do budzika dołączone jest oprogramowanie do konwersji formatu mid na specjalizowany format melodyjek budzika. W wyniku konwersji powstaje jeden plik, który następnie zostanie zaprogramowany w budziku.

Programowanie melodyjek

Melodyjki przechowuje układ scalony. W celu jego przeprogramoania należy wyjąć tenże układ z płytki następnie włożyć do dołączonego programatora i uruchomić program do obsługi programatora.

Programowanie komunikatów

Komunikaty przechowuje inny układ scalony, mogący zapamiętać do 60, 90 lub 120 sekund dźwięku (w zależności od zamówionej wersji). Programowania komunikatów dokonuje się wciskając odpowiednie przyciski znajdujące się na płytce, dlatego też niezbędne jest rozebranie budzika. W celu zaprogramowania komunikatów należy wcisnąć przycisk "KASOWANIE"-pamięć komunikatów zostanie wtedy skasowana. Następnie należy wyraźnym głosem należy wypowiadać komunikaty do wbudowanego mikrofonu, przed i po każdym komunikacie należy wcisnąć przycisk START/STOP. W celu odsłuchania nagranych komunikatów należy wcisnąć przycisk ODTWARZANIE i przyciskami START i STOP odsłuchiwać nagrane komunikaty. Po kilku próbach można osiągnąć wymaganą wprawę.

Jeżeli powyższe dwa akapity wydają się Państwu zbyt skomplikowane radzimy pozostawienie programowania melodyjek i komunikatów nam, wykonamy to w profesjonalny sposób. Melodyjki można przynieść na dyskietce, bądź przesłać przez internet. Komunikaty dźwiękowe proponujemy nagrać na magnetofon i przysłać nam kasetę, lub plik MP3 na wymienionych wyżej nośnikach.

Opcje wykonania:

Ze względu na specyfikę urządzenie (różna ilość miejsca w obudowie budzika) jest ono montowane indywidualnie.

 

Ostatnia aktualizacja: 9-02-2008 19:36 © usprawnienia.pl 
>